MATBAA

BİZİM DAİMA BİR FİKRİMİZ VARDIR.

Şirketinizin veya ürünlerinizin tanıtımında, kalite vizyonunun yerleştirilmesi, sanatsal yaklaşımın sağlanması ve hedef kitleye doğru görsel mesajı iletmenin önemi, grafik ekibimizce son derece iyi bilinmekte ve başarıyla uygulanmaktadır.

Küçük bir fikir tasarımla buluşur, kocaman bir marka haline döner. Grafik Dizayn çalışmalarımız, her türlü basılı medyada kullanabileceğiniz görsel tasarımlardır.

Dergi ve gazete reklamlarınızın, katalog, broşür, bülten ve şirket tanıtım dosyalarınızın matbaa öncesi tüm tasarımları, grafik dizayn ekibimizce hazırlanmaktadır. Şirketinizin veya ürünlerinizin tanıtımında, kalite vizyonunun yerleştirilmesi, sanatsal yaklaşımın sağlanması ve hedef kitleye doğru görsel mesajı iletmenin önemi, grafik dizayn ekibimizce son derece iyi bilinmekte ve başarıyla uygulanmaktadır.

Reklam ve grafiksel tasarım konusunda yalnız uygulama değil, kreatif ajans desteği de tarafımızdan sağlanmaktadır.

DİJİTAL BASKI

Dijital ortamda bulunun görsel veya metinlerin çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğine dijital baskı denir. Dijital baskı, materyaller üzerine baskı yapmanızı sağlayan birçok farklı yöntemden sadece biridir.

Dijital Baskının Avantajları

Dijital baskı pek çok açıdan size avantajlar sağlar ancak tercihinizi yaparken dezavantajların da farkında olmalısınız. Dijital baskının avantajlı olduğu durumlar baskı türü, baskı adedi, tasarım esnekliği, beklenen baskı kalitesi ve daha birçok etkene göre değişiklik gösterir. Bir genelleme yapmak gerekirse; Eğer; baskı yapılacak adet sayısı az ise, çalışmalarınızda zaman sıkıntısı yaşıyorsanız, kalite işin hızına kıyasla ikinci planda ise, baskı hızı maliyetten daha önemli ise, dijital baskı sizin için oldukça avantajlı olabilir.

Bu koşulların aksini düşünüyor ve örneğin “maliyeti düşük ve kalitesi yüksek olsun ama hızı o kadar da önemli değil” diyorsanız, tercihinizi ofset baskıdan yana kullanmalısınız.

OFSET BASKI

Ofset baskı dijital baskıya kıyasla çok daha az maliyetlidir. Bunun sebebi ise aynı anda 1 milyon adete kadar baskının aynı anda yapılabiliyor olmasıdır.

Dijital baskı tekniği süreçleri hızla değişen ve gelişen sektörler ve baskı ürünleri için oldukça uygundur. Örneğin, broşür kullanarak hızlı bir reklam kampanyası başlatmak istiyorsunuz ve bunun için kısıtlı zamanınız var. İşte bu durumda ofset baskı yerine dijital baskı kullanmak size zaman anlamında ciddi anlamda avantaj sağlayacaktır.

Ancak dijital baskıda basım adedi arttıkça maliyetlerin de ofset baskıya kıyasla artacağını unutmamalısınız. Geniş ürün yelpazesi ve gün geçtikçe artmaya devam eden ürün sayısı ile kartvizitten kataloğa, el ilanına, afişten, antetli kağıda, amerikan servis çeşitlerine kadar ihtiyaç duyduğunuz tüm reklam ve kurumsal baskı ürünlerini en kaliteli şekilde üretmekteyiz.

BASKI SONRASI

Baskı işleminin bitmiş olması matbaacılık işlemlerinin bitmiş olması anlamına gelmez.

Baskı sonrası yapılacak olan işlemlerle de daha kaliteli bir ürün ortaya çıkarmak mümkün olacağı için, matbaacılıkta baskı sonrası aşamalarının bilinmesi gerekir.

Baskı sonrası aşamaları günümüzde baskı öncesi hazırlık aşamalarına göre daha meşakkatli olan işlemlerdir. Bu nedenle pek fazla uygulanmayan bu işlemler, baskı işlemlerinin adeta cilası sayılmakta ve yapılan işin kalitesini arttırarak bir kademe ileriye götürmektedir.

PROMOSYON

Promosyon Promosyon ürünlerinin başlıca faydası; markanızı olabildiğince fazla kullanıcıya uygun fiyatlarla ulaştırması ve bunu yaparken de kullanıcılara bir fayda sunmasıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte nereye baksak reklam görüyoruz. Bu da insanların ilgisinin dağılmasına ve reklamların istenilen dönüşümleri vermemesine sebep oluyor.

Promosyon ürünlerinde ise kullanıcıların günlük hayatlarında kullanabilecekleri ürünler reklam aracı olarak kullanıldığında dönüşümler çok daha yüksek oluyor.

Promosyon ürünleri içerisinde, takvim, masasümeni, ajanda, kalem ve buna benzer firmaya özel her türlü promosyon baskıları da gerçekleştirmektedir

TOP